• Metal Lords

    ★★★½

  • In Good Hands

    ★★½

  • Rescued by Ruby

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★★½

  • Captain Nova

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Triumph: Rock & Roll Machine

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Count Me In

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Dawn, her Dad & the Tractor

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Devil's Island

    ★★★

  • The Devil Below

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★½

  • Army of One

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Black Pumpkin

    ★★★½

  • Picture My Face: The Story Of Teenage Head

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Tales from the Hood 3

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • A Werewolf in England

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Welcome to Sudden Death

    ★★★

  • Freaks – You're One of Us

    ★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • All Together Now

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Monstrous

    ★★★

  • Definition Please

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • Offering to the Storm

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★½

  • The F**k-It List

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½