Sort by

OneYoungWolf has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry