onion has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Disco Dancer

Disco Dancer

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kaun?

Kaun?

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Salvatore Giuliano

Salvatore Giuliano

1962
×
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nayak: The Real Hero

Nayak: The Real Hero

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Pizza

Pizza

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
Edit this entry  
04
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry