Sort by

onion has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Warriors

The Warriors

1979
×
Read the review Edit this entry  
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anantaram

Anantaram

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Padayappa

Padayappa

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vishwaroopam

Vishwaroopam

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rangeela

Rangeela

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry