Sort by

buffalo has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Following

Following

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Following

Following

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Edit this entry