• The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • The King

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Fisherman’s Friends

    ★★

  • Late Night

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Maiden

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Like Father

    ★★★★

  • Spitfire

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Tag

    ★★

  • Annihilation

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Coco

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Dunkirk

  • My Year with Helen

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Pete's Dragon

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Everybody Wants Some!!

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★