al has logged 20 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Night Mail

Night Mail

1936
×
Read the review Edit this entry  
17
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry