Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Osomatsu the Movie

Mr. Osomatsu the Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry