Sort by

Ismael has logged 176 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read other review Edit this entry  
01
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Bros

Bros

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry