• Crush

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Anne+: The Film

    ★★★

  • Veneciafrenia

    ★★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Murder by the Coast

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • The House of Snails

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Dancing Queens

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Ride or Die

  • Homunculus

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Young Adult Matters

    ★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • You've Got This

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Coven

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • My Heart Goes Boom!

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★