• News of the World

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Paranormal

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Masameer: The Movie

    ★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • There Comes a Knocking

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Rising Hawk

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Legend of the Galactic Heroes: Die Neue These Seiran 1

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Spy

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Zero Distance

    ★½

  • The Rat

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Polar

  • The Drug King

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • All or Nothing: Manchester City

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Banana Fish

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • The Angel

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★½

  • Bright

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★½