Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Strange World

    ★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★

  • All That Breathes

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Audible

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★