Artun has logged 56 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Artun

Artun

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Name: Carmen

First Name: Carmen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doom

Doom

2005
×
½
Edit this entry  
28
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★
Edit this entry  
21
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ashram in Poona

Ashram in Poona

1981
×
Edit this entry  
20
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Edit this entry  
12
Rabbits

Rabbits

2002
×
Edit this entry  
11
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry