Artun has logged 39 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
Read the review Edit this entry  
30
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Topal Şükran'ın Maceraları

Topal Şükran'ın Maceraları

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Büyük İstanbul Depresyonu

Büyük İstanbul Depresyonu

2020
×
Edit this entry  
27
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Announcement

The Announcement

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Somersault in a Coffin

Somersault in a Coffin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Belonging

Belonging

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yozgat Blues

Yozgat Blues

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Wrong Rosary

Wrong Rosary

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Şark Bülbülü

Şark Bülbülü

1979
×
Edit this entry  
16
Primer

Primer

2004
×
Edit this entry  
15
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sivas

Sivas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Love

I Am Love

2009
×
Edit this entry  
08
Homemade

Homemade

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Istanbul

Red Istanbul

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Destiny

Destiny

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The External World

The External World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Edit this entry