• Love, Death & Robots: Ice Age

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Iris: A Space Opera by Justice

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Aftermath

    ★★★½

  • Anthem: Conviction

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★

  • The Plagiarists

  • The Children of the Dead

  • Belonging

    ★★½

  • Brain Wave

    ★★★★★

  • Fork in the Road

  • Money Trap

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Nowhere, Nobody

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

  • Polar

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Patricia

  • Kitbull

  • Smash and Grab

  • Fyre

  • Grass and Glass

  • Doctor Who: Resolution

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Siren's Call

    ★★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★★

  • Instructions on How to Make a Film

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Tree

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Ant Head

  • Bird Box

    ★★

  • Best Friend

  • The Box

  • Jihlava International Documentary Film Festival Trailer

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Warp Speed Chic

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • God: City

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★★