Sort by
  • Wonka

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • El Conde

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Rhinegold

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Blueback

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Broker

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • War Pony

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★½

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Table for Six

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Bubble

    ★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Ennio

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Prey

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½