• Clouds

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Venom

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Future World

    ½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • All About Nina

    ★★★★

  • Rampage

    ★½

  • Truth or Dare

    ½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Outsider

  • Tomb Raider

    ★★½

  • The Hurricane Heist

    ½

  • Mute

    ½

  • Game Night

    ★★★½