• South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Last Cruise

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★½

  • Welcome to Acapulco

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Murder Mountain

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Skin

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Bleach

    ★★★

  • Paleontology

    ★★

  • Mirai

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★½

  • Ready Player One

    ½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Love of Love

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • The Saint of Dry Creek

    ★★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Too Many Cooks

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • The Other Woman

    ★½

  • That Guy Dick Miller

    ★★★½

  • The Last Halloween

  • The Kingdom of Dreams and Madness

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

  • Django Unchained

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★★