Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Hamilton

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Ophelia

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Tulip Fever

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Jungle

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The White Princess

    ★★★★½

  • Flower

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Drowning Love

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½