leslie has logged 38 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The White Queen

The White Queen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The White Princess

The White Princess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry