• I and the Stupid Boy

  • Lorna

    ★★★

  • Dandansoy

    ★★★★

  • Moon Under My Feet

    ★★★½

  • Summer Blues

    ★★★

  • Black Rainbow

    ★★★★

  • Sol

    ★★★

  • I Will Die For You

  • Out of Body

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★½

  • The Dust in Your Place

  • Ate O.G.

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Little Planet

  • jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

  • Last Twilight in Phuket

  • Four Roads

  • Endless Rain

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • Demand

    ★★★½

  • Here and There

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Double Patty

  • Space Sweepers

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★½

  • How It Ends

  • Random People

  • Crossroads

  • The Boy Foretold By the Stars

  • Hold Me Back

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Maski Papano

    ★★★★

  • He Who Is Without Sin

  • Puparia

  • Two Distant Strangers

  • A Toy in The River

  • You Are Here

    ★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★½

  • Food Luck!

    ★★★½

  • Noontime Drama

  • Fan Girl

  • Ola

    ★★★★

  • Canvas

  • Kids on Fire

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Let's Eat

  • Soul

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Dear Ma

  • Daughters

    ★★★

  • My Missing Valentine

    ★★★★

  • Wolfwalkers

  • Still Processing

  • Nomadland

  • The Brightest Roof in the Universe

  • Threads - Our Tapestry of Love

  • Maris

  • Crossing

  • Yours Truly

  • Under the Sun

    ★★★★

  • Fatigued

  • Heneral Rizal

  • Living Things

  • Beyond Nothing

  • The Unseen River

  • Remotely Killed

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • My Lovely Days

  • I WeirDO

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People