• Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★½

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Sands Between

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Good on Paper

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★

  • F9

    ½

  • Four Roads

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Hand

    ★★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★