• TINA

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Antebellum

    ★½

  • Anything for Jackson

    ★★½

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 2: Horror and Sci-Fi

    ★★★½

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All Time - Vol. 1: Midnight Madness

    ★★★★

  • Italy Possessed: A Brief History of Exorcist Rip-Offs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★

  • His House

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Amusement Park

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Fulci for Fake

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Kathy Griffin: A Hell of a Story

    ★★★★★

  • Crawl

    ★½

  • Fascism on a Thread: The Strange Story of Nazisploitation Cinema

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★½

  • Growing Up with I Spit on Your Grave

    ★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Scary Stories

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★½

  • Luce

    ★★★

  • The Strange Life of Dr. Frankenstein

    ★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • John Ritter: Behind Closed Doors

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Friedkin Uncut

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Survival of the Film Freaks

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★★★

  • Ghostland

    ★★★★½

  • Luz

  • Mel Brooks: Unwrapped

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hal

    ★★★★