Sort by

Oren has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Falling

Falling

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transhood

Transhood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry