Sort by

christina has logged 307 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry