christina has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry