• Amsterdam

    Amsterdam

    ★½

    as a swiftie, i will be sending david o russell my therapy bill

  • Hocus Pocus 2

    Hocus Pocus 2

    ★★½

    disappointed? yes. surprised? no

  • The Conjuring

    The Conjuring

    ★★★★★

    what i wouldn’t give to be in a polyamorous relationship with vera farmiga and patrick wilson

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

    i support women’s rights but i also support women’s wrongs 🖤

  • Scream 4

    Scream 4

    ★★★★½

    justice for kirby reed

  • The Weekend Away

    The Weekend Away

    ★★

    more like leighton milfster am i right

  • Scream

    Scream

    ★★★★★

    LIVER ALONE

    still the movie that me and my sister quote to each other the most

  • Texas Chainsaw Massacre

    Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

    i would have enjoyed this more if they didn’t do that one thing to that one person BUT with that being said……this still isn’t the worse movie in the franchise

  • Don't Look Up

    Don't Look Up

    one star just for ariana grande calling leo dicaprio an old fuck

  • Spider-Man: No Way Home

    Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

    im gonna be honest i lost count of how many times i cried

  • The Princess Diaries

    The Princess Diaries

    ★★★★★

    imagine having julie andrews as your grandma…..god i wish that were me

  • Halloween Kills

    Halloween Kills

    ★★½

    still better than the rob zombie remakes