• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Mayday

    ★★

  • Marvelous and the Black Hole

  • At the Ready

    ★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Try Harder!

    ★★★½

  • Eight for Silver

    ★★

  • R#J

    ★½

  • Passing

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★

  • Sabaya

    ★★★

  • In the Earth

  • Strawberry Mansion

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★½

  • I Was a Simple Man

  • Homeroom

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Totally Under Control

  • Soul

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • Violation

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

  • Tragic Jungle

    ★★½

  • All In: The Fight for Democracy

  • Notturno

  • Night of the Kings

  • The World to Come

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Quo Vadis, Aida?

  • City Hall

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

  • Project Power

  • She Dies Tomorrow

  • The Kissing Booth 2

  • Strasbourg 1518

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton