juliana has logged 146 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★
Edit this entry  
26
First Name: Carmen

First Name: Carmen

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Fallen

Fallen

2016
×
½
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★½
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★
Edit this entry  
03
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★½
Edit this entry