• She Dies Tomorrow

  • The Kissing Booth 2

  • Strasbourg 1518

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The High Note

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Sputnik

  • 12 Hour Shift

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Killing of Two Lovers

  • Tesla

  • Feels Good Man

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Nine Days

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Blast Beat

  • Minari

    ★★★★

  • Giving Voice

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Possessor

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Wander Darkly

    ★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Vivos

    ★★½

  • Zola

    ★★★½

  • His House

  • Bad Hair

  • Time

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Be Water

    ★★½

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Run Sweetheart Run

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★