• Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • I'm No Longer Here

  • Earthquake Bird

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Synchronic

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

  • Waves

    ★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • To the Ends of the Earth

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Heroes Don't Die

  • The Staggering Girl

  • Little Joe

    ★½

  • Zombi Child

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Low Tide

    ★★