nina has logged 28 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkland

Darkland

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Candidate

The Candidate

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry