ors3 has logged 120 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★½
Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parker

Parker

2013
×
Edit this entry  
04
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
Read the review Edit this entry