Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
30
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Outside

The Outside

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry