RSS feed for abs
  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★

    this made me so emotional what the fuck

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    and she absolutely should be allowed to do that

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

    what if we kissed on london bridge... three times... haha just kidding.. unless??......

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★★★

    why did it take me so long to watch this

  • Brooklyn

    Brooklyn

    ★★★★

    saoirse ronan lemme talk to you

  • Mamma Mia!

    Mamma Mia!

    ★★★★★

    i watched this on the plane and hence cried on the plane

  • Smallfoot

    Smallfoot

    ★★★½

    ZENDAYA IS MEECHEE

  • Ex Machina

    Ex Machina

    ★★★★★

    now this is cinema

  • Moonlight

    Moonlight

    ★★★★★

    “Shit, I cry so much sometimes I feel like I'm gonna just turn into drops.”

    this film is so breathtaking there are no words but there are so many tears

  • Return of the Jedi

    Return of the Jedi

    ★★★★★

    me             steve harrington
              🤝             
    return of the jedi being our
    favourite star wars movie

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

    THE MID CREDIT SCENE NO WAY NO WAY ARE YOU FUCKING JOKINGGGGG

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★½

    there was tears streaming down my face