Sort by

emma💖 has logged 17 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry