Sort by

emma💖 has logged 15 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Parkland

After Parkland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pahokee

Pahokee

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry