Oscar has logged 22 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sea Inside

The Sea Inside

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragonfly

Dragonfly

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry