RSS feed for oshmamdali

oshmamdali has logged 26 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Read the review Edit this entry  
11
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
½
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
What's the Time In Your World?

What's the Time In Your World?

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Mother

Mother

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Risk of Acid Rain

Risk of Acid Rain

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry