daniela has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angry Inuk

Angry Inuk

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry