Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm X: Make It Plain

Malcolm X: Make It Plain

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Violation

Violation

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jane: An Abortion Service

Jane: An Abortion Service

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruel & Unusual

Cruel & Unusual

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Stonewall

Before Stonewall

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Pact

The Pact

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Body

Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★
Edit this entry