• The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Host

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★½

  • Nancy

    ★★½

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Filmworker

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Passengers

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Snowden

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★