• The Batman

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Heartbreak Club

    ★★★

  • Generasi 90an: Melankolia

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Whipped

  • The New Mutants

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The God of High School

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Kamen Rider Zi-O NEXT TIME: Geiz, Majesty

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Gundam Reconguista in G Movie II: Bellri’s Fierce Charge

    ★½

  • Goblin Slayer: Goblin's Crown

    ★★★

  • Keyakizaka46 LIVE at Tokyo Dome ~ARENA TOUR 2019 FINAL~

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Letter from Death

    ★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Kamen Rider Reiwa: The First Generation

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Eggnoid

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★

  • Love for Sale 2

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Her Blue Sky

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • HiGH&LOW THE WORST

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Hello World

    ★★★½

  • Pretty Boys

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Gundala

    ★★★½