Sort by

odi has logged 157 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eggnoid

Eggnoid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridezilla

Bridezilla

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Suicidal Teens

12 Suicidal Teens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sadako

Sadako

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love for Sale 2

Love for Sale 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wiro Sableng: 212 Warrior

Wiro Sableng: 212 Warrior

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cemara's Family

Cemara's Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease

Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease

2019
×
★★★★
Edit this entry