Sort by

Weather boy has logged 806 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rorschach Rainbow

Rorschach Rainbow

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pigeonhearts

Pigeonhearts

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
RED Heliums and Heartbreak

RED Heliums and Heartbreak

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Shopper

Home Shopper

2018
×
Edit this entry  
15
Allures

Allures

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
While the Water Runs White

While the Water Runs White

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Rorschach Rainbow

Rorschach Rainbow

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Money Man

Money Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Clubbed

Clubbed

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crossing Patterns

Crossing Patterns

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
12
Tennessee Devil Redux

Tennessee Devil Redux

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fourfilm

Fourfilm

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memories Lost and Found III

Memories Lost and Found III

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Memories Lost and Found II

Memories Lost and Found II

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★★
Edit this entry