Weather boy has logged 2,161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mother is God

Mother is God

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Strata of the Image

Strata of the Image

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Psalm III: Night of the Meek

Psalm III: Night of the Meek

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Spread

Spread

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sabulation

Sabulation

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Son and Moon

Son and Moon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bamboo Dogs

Bamboo Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1985

1985

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barry

Barry

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Ebullition

Ebullition

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
A Joy

A Joy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harlequin

Harlequin

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Hollis Well

Hollis Well

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Unsubscribe #3: Glitch Envy

Unsubscribe #3: Glitch Envy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unsubscribe No. 2: All Eyes on the Silver Screen

Unsubscribe No. 2: All Eyes on the Silver Screen

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Unsubscribe #1: Special Offer Inside

Unsubscribe #1: Special Offer Inside

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Posthaste Perennial Pattern

Posthaste Perennial Pattern

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Beneath

Beneath

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Conflict

Conflict

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★½
Edit this entry  
17
I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Webcast

Webcast

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Outward View

The Outward View

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
After School Knife Fight

After School Knife Fight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey - Steven Soderbergh Cut

2001: A Space Odyssey - Steven Soderbergh Cut

2015
×
★★★★
Edit this entry