Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters

Monsters

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sissy

Sissy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Pigs

Long Pigs

2007
×
★½
Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Session 9

Session 9

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Siren

Siren

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
21
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
XX

XX

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Them

Them

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Shrooms

Shrooms

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
11
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possum

Possum

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry