Sort by

an idiot has logged 26 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Losers

The Losers

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry