• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Pelé

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Leyla Everlasting

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Vendors' Meeting

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ★★

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Karakomik Filmler

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★