Sort by

chris 💫 has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pumzi

Pumzi

2009
×
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Every Girl Had A Diary

If Every Girl Had A Diary

1990
×
Edit this entry  
04
Me and Rubyfruit

Me and Rubyfruit

1989
×
Edit this entry  
04
Living Inside

Living Inside

1989
×
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry